Welcome to Vlora

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e hënë, 9 maj 2022

DASHI

Në këtë javë të re do të ketë një ndryshim, por më i rëndësishmi do të jetë nesër, me hyrjen e Jupiterit në shenjë. Kjo situatë do të sjellë përfitime të përgjithshme për shumë shenja dhe ndër më të prekurat është sigurisht Dashi. Situata, pra, do të marrë një kthesë pozitive dhe ka ardhur koha për të kompensuar ata që kanë diçka për të rikuperuar. Prania e Jupiterit në shenjë do të thotë shpresë dhe në dashuri mund të ketë zhvillime të rëndësishme edhe për ata që nuk synojnë të shohin vetëm të shkuarën, por të projektojnë veten drejt një të ardhmeje sigurisht më të ndritshme.

DEMI

Do të jetë një javë intensive kjo që do të nisë, si në aspektin e kontakteve ashtu edhe të marrëdhënieve në përgjithësi. Ju keni Diellin në shenjën tuaj dhe kjo përfaqëson një periudhë të një pozitiviteti të madh. Në një nivel praktik, megjithatë, disa njerëz kanë pësuar një ulje të padrejtë në punë. Në këtë fazë, pra, duhet të kaloni në kundërsulm dhe të respektoheni. Në disa raste, është gjithashtu e drejtë të zemëroheni. Së fundmi, duhet thënë se dashuritë që lindin në muajt maj dhe qershor mund të bëhen shumë të rëndësishme, ndaj nëse jeni në kërkim të një shpirti binjak, kjo është koha e duhur.

BINJAKËT

Ende ka tension për Binjakët, të cilët ndoshta kanë shumë gjëra për të bërë. Të gjitha diskutimet që janë zhvilluar në javët e fundit po peshojnë gjithashtu. Megjithatë ka diçka të re, sepse pas pak orësh Jupiteri nuk do të jetë më në opozitë dhe për këtë arsye mund të fillojë një lloj rilindjeje. Referencat gjithashtu mund të kthehen si në punë ashtu edhe në nivel personal, pra edhe në dashuri. Ata që synojnë të takojnë disa njerëz të rinj mund të lëvizin dhe gjithashtu të organizojnë një takim.

GAFORRJA

Sipas horoskopit të Paolo Fox, disa persona të shenjës janë mjaft të hutuar për disa çështje pune. Për disa ka një bllokim dhe të tjerët gjithashtu mund të mendojnë se kanë bërë diçka të gabuar. Megjithatë, nuk mungojnë iniciativat dhe shumë do të donin të bënin diçka ndryshe. Është më mirë të mos projektoni gjithë këtë acarim në dashuri, përndryshe mund të shfaqen probleme. Nëse ka një test ose një shkak për t’u adresuar, është më mirë të vazhdoni me kujdes.

LUANI

Një periudhë rikuperimi për të lindurit në shenjën e Luanit nis këto ditë. Pamja e yjeve është shumë e rëndësishme dhe e fortë, kështu që do të ketë edhe rritje personale ose shpirtërore, por sigurisht konkrete në lidhje me qëllimet që mund të arrihen së shpejti. Shumë prej jush disa javë më parë prisnin një ndryshim dhe gjithashtu kishin dyshime për mundësinë që të mos ishin në gjendje të zëvendësonin dikë ose të pranonin diçka të re. Por tashmë gjithçka ka ndryshuar dhe shumë e kuptojnë se kanë një tjetër forcë dhe kjo situatë do të jetë edhe më e dukshme në javët në vijim.

VIRGJËRESHA

Këto ditë ka shumë kontradikta, të cilat nuk shkaktohen nga mungesa e veprimit dhe qartësisë, por nga përplasjet me mjedisin e jashtëm. Mund të ketë probleme dashurie apo pune që shkaktojnë këto diskutime, ndaj në dy muajt e fundit ka pasur një lloj rishikimi të jetës suaj. Viti nuk nisi keq, por tani është e vështirë të vazhdoni rrugën e duhur. Këtë të hënë duhet të analizoni me kujdes marrëdhëniet dhe lajmet, edhe sepse së shpejti Jupiteri nuk do të jetë më kundër dhe për këtë arsye edhe dëshira për të bërë më shumë do të shtohet. Mund të filloni të lëvizni me më pak presion.

PESHORJA

Shenja e Peshores është ndër më të trazuarat e momentit. Nuk ka bllokime të pakapërcyeshme, por kohët e fundit ka pasur dyshime. Për shembull, disa njerëz kanë kaluar një punë shumë të vështirë ose një ndryshim personal. Dikush nuk i ka rezistuar tensionit dhe ndoshta tani ka diçka për të rishikuar ose për t’u përballur në një mënyrë tjetër. Më mirë të mos e projektoni këtë gjendje acarimi në dashuri, sepse mund të shfaqen probleme të mëtejshme.

AKREPI

Sipas horoskopit të ditës, Hëna sot nuk është e favorshme, ndaj do të ishte më mirë të shmangni provokimet dhe tensionet. Por më pas situata do të përmirësohet dhe java do jetë interesante. Yjet mund të ndihmojnë në konsolidimin e arritjeve të vogla ose të mëdha që janë arritur shumë kohë më parë. E mërkura mund të jetë interesante dhe madje të enjten pamja astrale do të jetë e favorshme. Është gjithashtu rasti të rivlerësoni dashurinë dhe të qëndroni pranë njerëzve që doni më shumë.

SHIGJETARI

Po vjen një periudhë që do të na çojë shumë larg dhe disa persona të shenjës tashmë po planifikojnë diçka në funksion të pranverës së vonë apo verës. Ky zgjim mund të prekë familjen dhe fëmijët, por edhe punën dhe mund të vazhdojë edhe pas vitit 2022. Prandaj vendimet e marra në këtë kohë do të kenë një ndikim pozitiv edhe për muajt e ardhshëm. Edhe ata që kanë pasur disa dyshime në dashuri duhet të përpiqen të lëvizin dhe të veprojnë. Do të ketë edhe disa sqarime të mëdha këtë muaj dhe nëse diçka nuk shkon mirë, duhet ta lini të shkojë pa pasur keqardhje të mëdha. Megjithatë, nëse diçka funksionon, do ta kryeni me entuziazmin e duhur.

BRICJAPI

Muaji maj do të karakterizohet nga zgjedhjet për Bricjapin. Tensione të vogla apo të mëdha mund të lindin edhe në shtëpi. Do të ishte e përshtatshme të shkëputeni pak dhe të qëndroni larg shqetësimeve dhe problemeve. Kur i përkushtoheni dashurisë, duhet të përpiqeni të mbani larg problemet e jashtme dhe të mendoni vetëm për çiftin. Në përgjithësi duhet të shpërndani dyshimet që keni, edhe sepse është më mirë të shmangni heshtjet që mund të keqinterpretohen nga njerëzit që ju rrethojnë. Në këtë periudhë mënyra juaj e të parit të jetës po ndryshon dhe për këtë arsye ndiheni paksa në krizë.

UJORI

Të lindurit në shenjën e Ujorit mund të mbështeten në aspektin pozitiv të Jupiterit. Si rezultat, ju filloni të shihni rezultate, edhe sepse nuk ka gjysmë masa për ju. Shenja juaj drejtohet nga Urani, i cili është planeti i vendimeve të qarta. Por tani nevojitet një kompromis dhe ju duhet të zgjidhni disa tensione të lidhura me punën. Kjo do të jetë një javë e madhe edhe për lidhjet romantike, kështu që ju mund të lëvizni.

PESHQIT

Sipas horoskopit të ditës, nuk duhet të humbisni nga sytë mundësitë e mëdha, që mund të vijnë ende. Edhe ata që kanë pasur një problem të rëndësishëm ose të punës mund të shërohen. Megjithatë, këtë javë nuk jeni në humorin e duhur dhe ndonjëherë duhet të merreni me personalitetin tuaj të karakterizuar nga ulje-ngritje. Ndonjëherë emocionoheni shumë për diçka, por më pas humbisni shpejt interesin sepse shqetësoheni për diçka tjetër. Mos humbisni kohë duke kompensuar një gabim tani.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.