Welcome to Vlora

Hetimet për inceneratorët/ Arrestohet ish-anëtarja e komisionit të prokurimit

Etleva Kondi, ish-anëtare e komisionit të vlerësimit të prokurimit për inceneratorët e Fierit dhe të Elbasanit, është arrestuar nga policia pas urdhër-arrestit lidhur me hetimet e SPAK për inceneratorët.

Kondi ka qenë në kërkim që prej datës 29 Mars 2022. Ndaj saj, gjykata ka vendosur masën e sigurisë arrest shtëpie në mungesë.

Gazetarja e Klan News, Glidona Daci, mëson se Etleva Kondi ka qenë jashtë shtetit dhe sapo është kthyer në Shqipëri, i është dorëzuar forcave të policisë dhe do të qëndrojë në arrest shtëpie.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.