Welcome to Vlora

Lajmi i Fundit/Shpërthen tritoli në banesën e shefit të Krimeve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkodër, ku një sasi tritoli ka shpërthyer pak para se të zbardhej në banesën e shefit të krimeve në këtë qytet, Pëllumb Shpati. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:50 në lagjen Dobraç, ku si pasojë janë dëmtuar lehtë...

Shqiptarët kthehen në shtëpi për festa, dyndje në dogana e në Portin e Vlorës

Krishtlindja dhe festat e fundvitit që tashmë janë në prag, kanë bërë që shqiptarët të kthehen në shtëpitë e tyre për t’i kaluar këto ditë me familjarët, ashtu siç e do tradita, të gjithë bashkë rreth tryezës së festave. Ditët e fundit, pothuajse në...

S’ka viktima me kombësi shqiptare në Kanalin Anglez,Ministria e Jashtme bën njoftimin zyrtar

Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur këtë të mërkurë në Kanalin Anglez, ku si pasojë e mbytjes së një varke, humbën jetën 4 emigrantë. Ky institucion bëri të ditur se asnjë nga viktimat, nuk...

Ndryshon cmimi i karburanteve : Ja sa do të shitet nafta, benzina dhe gazi…

Bordi i Transparencës ka reaguar duke publikuar çmimet e reja të karburanteve (nafta, benzina e gazi) në vendin tonë. Bordi i ngritur nga Kryeministri Edi Rama ka ndryshuar çmimin e naftës e cila nga sot do të kushtojë 203 lekë/litër nga...

E FUNDIT/ Ukraina sulmoi bazën, 14 bombardues bërthamorë ngrihen në qiell: Çfarë ka ndërmend Putini?

Ukraina sulmoi me dronë sot bazën më të rendësishme ajrore të Rusisë, ku janë të pozicionuar bombarduesit strategjikë Tu-95 në Saratov, gjë e cila u konsiderua si një goditje e fortë në zemër të rusëve. Mësohet paraprakisht se nga sulmi janë dëmtuar...

Kategoria - Latest

Weather Data Source: das wetter morgen in Vlora

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.