Welcome to Vlora

Goditja e një grupi kriminal në Vlorë, reagon ministri Balla: Hetimet nga SPAK nisën verën e kaluar pas…

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, thekson se parandalimi i ngjarjeve kriminale është detyrë parësore e Policisë së Shtetit. Duke reaguar pas operacionit të sotëm në Vlorë, ku një grup po përgatitej për të kryer vrasje, Balla thotë se hetimet kanë...

‘Ngritën peshë’ skenën e Eurovision, reagon Albina Kelemendi pas kualifikimit të Shqipërisë në finale

Skena e Eurovision mbrëmë u ‘ngrit peshë’ nga këngëtarja shqiptare Albina Kelmendi dhe famija e saj. “Duje” arriti që të rrëmbejë zemrat e të gjithëve dhe të kualifikohet e para për natën finale. Menjëherë pas përfundimit të spektaklit, mes...

Mblodhi mbi 100 mijë euro përmes mashtrimeve në facebook, pranga 28-vjeçarit

Finalizohet pas disa muajsh hetime, operacioni policor i koduar “Account”, për goditjen e mashtrimit kompjuterik. Operacioni, nga Njësia “C” për Hetimin e Krimeve Kompjuterike në Departamentin e Policisë Kriminale në DPPSH, në bashkëpunim me...

Lajmi i Fundit/Shpërthen tritoli në banesën e shefit të Krimeve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkodër, ku një sasi tritoli ka shpërthyer pak para se të zbardhej në banesën e shefit të krimeve në këtë qytet, Pëllumb Shpati. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:50 në lagjen Dobraç, ku si pasojë janë dëmtuar lehtë...

Shqiptarët kthehen në shtëpi për festa, dyndje në dogana e në Portin e Vlorës

Krishtlindja dhe festat e fundvitit që tashmë janë në prag, kanë bërë që shqiptarët të kthehen në shtëpitë e tyre për t’i kaluar këto ditë me familjarët, ashtu siç e do tradita, të gjithë bashkë rreth tryezës së festave. Ditët e fundit, pothuajse në...

Kategoria - Latest

Weather Data Source: das wetter morgen in Vlora

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.