Welcome to Vlora

Shqiptarët kthehen në shtëpi për festa, dyndje në dogana e në Portin e Vlorës

Krishtlindja dhe festat e fundvitit që tashmë janë në prag, kanë bërë që shqiptarët të kthehen në shtëpitë e tyre për t’i kaluar këto ditë me familjarët, ashtu siç e do tradita, të gjithë bashkë rreth tryezës së festave.

Ditët e fundit, pothuajse në të gjitha doganat tokësore të vendit është regjistruar fluks i lartë qytetarësh që kthehen në atdhe.

Në pikën kufitare të Muriqanit po punohet me 3 sportele në hyrje dhe 1 në dalje për të shmangur radhët dhe vonesat e udhëtarëve. Gjatë fundjavës, përmes kësaj pike doganore kanë hyrë 28.152 shtetas si dhe kane dalë 9.355 shtetas, fluks i cili pritet të jetë më i madh këto ditë deri në 31 dhjetor.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.