Welcome to Vlora

Berisha akuza Ramës: Flamuri i vërtetë i kësaj qeverie është ai i Beogradit

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në Kuvend u shpreh se kryeministri Edi Rama është një alet i presidentit serb, Aleksandër Vuçiç.

Berisha nënvizoi se flamuri i vërtetë i kësaj qeverie është flamuri serb.

“Sot votojmë për flamurin europian, por kjo qeveri dhe kreu i saj për flamur të vërtetë ka atë të Beogradin dhe kryeqytet të vërtetë ka Beogradin. Në 2013 Edi Rama sikur të zgjidhej nga varr Enver Hoxha vrapoi me padurim drejt Beogradit, por në vitin 2010-2013 pati proces intensiv  midis Prishtinës dhe Beogradit. Rama u vu në shërbim të padronit të tij”, tha ai.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.