Welcome to Vlora

ARRSH njofton për rrugët e bllokuara, apel shoferëve

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë një reagim lidhur me situatën gjatë orëve të fundit të akseve rrugore në vend ku nënvizon se ka një rënie të intesitetit të shirave.

ARRSH njofton se vetëm në aksin Dedaj-Razëm vazhdon devijimi për në rrugën alternative.

Reagimi i ARRSH-së:

Gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit ka rënë intensiteti i reshjeve të shiut në të gjithë vendinduke sjellë një qetësim të situatës Për momentin vetëm në aksin Dedaj-Razëm vazhdon devijimi për në rrugën alternative.

Kontraktorët me mjete e punëtorë janë në terren për të mbajtur qarkullimin në normalitet .

Tregoni kujdes të shtuar gjatë drejtimit të mjetit në kohë me shi, ulni shpejtësinë, respektoni sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.