Welcome to Vlora

Zbulohet identiteti, kush është shqiptari që u ekzekutua me plumba në kokë në Gjermani, pronar i një biznesi në Shijak

Mario Muka është shqiptari që u ekzekutua ditën e djeshme në Krefeld të Gjermanisë.

42-vjeçari ishte duke lëvizur me biçikleta, ku dy persona i dolën në pritë dhe e qëlluan me breshëri plumbash në kokë, duke e lënë të vdekur në vend.

Viktima jetonte në Gjermani që nga viti 2018 dhe është denoncuar disa herë në polici për krime të ndryshme, ndërsa vrasja dyshohet se ka të bëjë për pazaret e drogës.

42-vjeçari rezulton të jetë pronar i një karburanti në ‘Katër Rrugët’ e Shijakut.  Sakaq, dëshmitarët okularë i kanë dhënë policisë edhe pamjen e autorëve dhe policia gjermane është në kërkim të tyre.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.