Welcome to Vlora

Tragjedia në Kanalin Anglez/ Mediat Britanike: Tre të vdekur dhe 43 të shpëtuar, kërkimet vijojnë

BRITANI E MADHE – Mediat britanike raportojnë se të paktën tre viktima janë konfirmuar nga fundosja e varkës në Kanalin Anglez.

Mes të tjerash, LCB, shkruan se 43 persona janë shpëtuar nga rojet bregdetare, Marina Franceze dhe forcat e tjera të kërkim shpëtimit.

Kërkimet do të vazhdojnë gjatë gjithë ditës, por ekipet e shpëtimit nuk po kërkojnë më të mbijetuar, duke pasur parasysh temperaturën e ulët të Kanalit.
Autoritetet ende nuk e kanë konfirmuar zyrtarisht numrin e viktimave.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.