Welcome to Vlora

Tragjedia në Himarë, qytetarët në protestë para Ministrisë së Brendshme

Ngjarja e rëndë e ndodhur ditën e djeshme në plazhin e Potamit në Himarë, ku humbi jetën 7-vjeçarja Jonada Avdia, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga punonjësi i policisë, Arjan Tase, tronditi gjithë shoqërinë shqiptare.

Kjo ngjarje tregoi edhe njëherë se sa e pasigurtë është jeta në Shqipëri, për më tepër kur ajo merret nga një efektiv policie, i cili paguhet nga taksat tona për të na mbrojtur, e jo për të na vrarë.

Pas kësaj ngjarjeje të rëndë, shoqëria civile ka paralajmëruar protestë ditën e enjte në orën 19:00 përballë Ministrisë së Brendshme, ku kërkon dorëheqjen e ministrit Çuçi, ministres Kumbaro dhe atë të Drejtorit të përgjithshëm të Policisë Gledis Nano.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.