Welcome to Vlora

Rama kujton tragjedinë e Himarës: Jam shumë i revoltuar, edhe si pushues polici duhet të jetë shembull

Kryeministri Edi Rama është shprehur i revoltuar për ngjarjen në Himarë, ku ndërroi jetë në mënyre tragjike vogëlushja 7-vjeçare, e cila u përplas për vdekje nga skafi që drejtohej nga një punonjës policie.

Në fjalët e tij gjatë prezantimit të Drejtorit të ri të Policisë së Shtetit, Rama tha se nuk e ka harruar ngjarjen e Himarës, teksa bën një reflektim për ngjarjen që trondit Shqipërinë.

Edi Rama: Nuk e kam harruar akoma ngjarjen tragjike të Himarës ku vogëlushja humbi jetën nga goditja fatale e një skafi në bregun e detit. Në një moment ndryshimi në policinë e shtetit kam dëshirë të ndajë një reflektim me publikun dhe ju. Dhimbja për një jetë aq të re, të rrëmbyer aq egërsisht në një shkelje aq e papërgjegjshme e rregullave me ka gërryer me ditë dhe netë. Kam, ndjenjë revolte për faktin se shkelësi që u kthye në vrasës nuk ishte pushues i zakonshëm por ishte punonjës policie. Ajo tragjedi nuk ka asnjë ngushëllim. S’ka sit ë ketë ngushëllim për familjen e një fëmije viktim. Është vendi të themi që ajo familje tregoi vetëpërmbajtje.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.