Welcome to Vlora

Oliver Varhelyi sot në Vlorë, do të inaugurohet për herë të dytë Bypassi

Komisioneri i Bashkimit Europian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi viziton sot Shqipërinë.

Së bashku me Kryeministrin Edi Rama, ata do të vizitojnë Bypassin e Vlorës, projekt i financuar përmes një granti prej 20 milionë eurosh nga Bashkimi Europian. Vizita do të jetë një lloj ceremonie e dytë inagurimi e këtij investimi pas asaj që bëri Edi Rama më 7 korrik, ditën kur protestonte opozita. 

Më tej komisioneri dhe kryeministri do të mbajnë një deklaratë për mediat. Vizita vjen në një kohë që pritet votimi në parlamentin e RMV-së për planin francez.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.