Welcome to Vlora

Kur merr fund lufta? Zelensky: Me vdekjen e Putinit

Kur do të marrë fund lufta ruse në Ukrainë, e nisur që në muajin shkurt? ”Me vdekjen e presidentit rus Vladimir Putin, lufta në Ukrainë do të përfundonte”. Kështu thekson presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, i intervistuar nga gazetari amerikan David Letterman.

“Le të supozojmë se Putini ftohet keq dhe vdes, apo nëse ai aksidentalisht bie nga dritarja dhe vdes. A do të vazhdojë lufta?”,-pyet gazetari presidentin ukrainas gjatë intervistës.

“Jo”, përgjigjet Zelensky në mënyrë të prerë. “Nuk do të kishte luftë, jo”.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.