Welcome to Vlora

Fundoset varka në Kanalin Anglez, dyshohet për emigrantë të vdekur! Nis operacion i madh kërkim-shpëtimi

Një varkë e vogël emigrantësh u përplas në vështirësi në orët e para në Kanalin anglez pranë Kenti. Dyshohet se për pasojë kanë vdekur disa nga emigrantët. 

Gazetari i BBC-së Simon Jones tha se kuptohet se ka pasur viktima, por ende nuk ka konfirmim nga autoritetet.

Varkat e shpëtimit, ekipet e shpëtimit të rojes bregdetare dhe një ambulancë ajrore u dërguan për të ndihmuar në një operacion kërkimi dhe shpëtimi.

Një anije peshkimi ishte gjithashtu në zonë për të ndihmuar me shpëtimin.

U përfshinë gjithashtu helikopterë të Rojës Bregdetare HM nga Lydd dhe Lee on Solent dhe një nga Marina Franceze.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.