Welcome to Vlora

E FUNDIT/ Berisha shtyn Alibeajn nga foltorja e Kuvendit

Një moment i sikletshëm ka ndodhur mes Sali Berishës dhe Enkelejd Alibeajt në Kuvend. Kryetari i grupit demokrat ishte në foltore për të marrë fjalën, ndërsa pas tij erdhi ish-kryeminisrii Sali Berisha.

Ish-kryeministri e shtyu në një moment Alibeajn duke mos e lejuar të flasë. Berisha kërkoi të flasë vetë, për t’ju përgjigjur kryeministrit Edi Rama.

Kreu i qeverisë tha se do të ndërpriste çdo marrëdhënie me Partinë Demokratike nëse në krye të kësaj force politike vjen Berisha.

Sakaq, kryetarja e Kuvendit i tërhoqi vëmendjen Berishës për gjestin që bëri ndaj Enkelejd Alibeajt.

Vijon…

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.