Welcome to Vlora

Banorët e Zvërnecit kanë një kërkesë urgjente ndaj Bashkisë Vlorë

Ne kohen kur Shqiperia eshte ne momentin me te mire per te ndertuar nje imazh te denje per turizmin dhe ta perdor ate per zhvillimin ekonomik te vendit, Bashkia Vlore nuk denjon te dergoje nje brigade punetoresh nje here ne muaj te pastrojne rrugen nga barishtet. A nuk ka Bashkia 5 mij leke per benzine?? Po taksen e gjelberimit perse e paguajne banoret ne Zvernec? Kjo eshte nje papergjegjshmeri qesharake nga ana e Bashkise. Ne 2022 te kerkosh qe te prihen barishtet dhe per me teper qe njerezit paguajne taksa per dicka te tille. Eshte realisht per te ardhur keq te kesh nje vend kaq te bukur e te bekuar nga natyra, por te anashkaluar nga institucionet dhe nga banoret po ashtu qe e kane braktisur dhe nuk interesohen per vendin e tyre.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.