Welcome to Vlora

Balluku “sulmon” Berishën pas akuzave për energjinë: Autor i gjithçkaje që ka shkuar mbrapsht në Shqipëri

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku gjatë seancës plenare në Kuvend prezantoi projekt, kontratë financiare ndërmjet Këshillit të Ministrave dhe Bankës Evropiane të Investimeve të UKT, dhe tha se është një projekt që ka për qëllim të kontribuojë në cilësinë e furnizimit me ujë për 800 mijë qytetarë të Tiranës. Balluku bëri me dije se vlera e projektit është 144 milion e 500 mijë.

Balluku: 80 mln euro janë hua, dhe pjesa tjetër fonde nga UKT.

Balluku u ndal te tryeza e Sali Berishë me ekspertët e energjisë gjatë ditës së djeshme. Nga tryeza Sali Berisha akuzoi qeverisë si shkaktare të krizës energjitike dhe jo motin  he luftën në Ukrainë.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.