Welcome to Vlora

80 vite jetë dhe histori, ditë e veçantë për futbollin shqiptar

Ditë e bukur për sportin shqiptar, teksa mëson se sot feston ditëlindjen e tij të 80-të, modeli i qytetarisë vlonjatë, Mexhit Haxhiu. Sportisti, trajneri, mësuesi, intelektuali dhe inovatori i futbollit shqiptar ka mbledhur sot në një tryezë të gjithë të afërmit e tij.

Në një ditë ndryshe nga të tjerat, nuk mund të mungonin as dy djemtë e tij, Gerd Haxhiu dhe Saimir Haxhiu. Një nga ish lojtarët e rrallë që kishte kampionati shqiptar, gjendet i shëndetshëm mes nesh duke festuar sot ditëlindjen e tij.

I rrallë në spektaklin që dhuronte dhe i parritshëm në fushën e lojës. Stafi i redaksisë së Newsport.al i uron edhe shumë vite të tjera plot shëndet pranë njerëzve të tij dhe komunitetit të madh të futbollit shqiptar.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.