Welcome to Vlora

Vlora: Sa bukur t’i rrisim fëmijët me ndjenja patriotike!

Me rastin e Ditës së Flamurit këtë herë Presidenti Duka dhe përfaqësues të FSHF-së kishin zgjedhur për të festuar me fëmijët e Kopshtit nr. 5 të qyteti të Vlorës. Një ditë e veçantë me fëmijët dhe edukatoret e kopshtit që kishin përgatitur një program festiv dhe një ekspozitë me punimet e tyre artistike vërtetë të veçanta, duke u bazuar pikërisht simbolet tona kombëtare.

Në këtë festë speciale për këtë ditë të shënuar përveç Presidentit të FSHF-së, Armand Duka, morën pjesë edhe Kryetari i Bashkisë Vlorë, Dritan Leli, anëtarja e Komitetit Ekzekutiv të FSHF, Anila Basha, presidenti i Flamurtarit, Sinan Idrizi, ish-futbollisti i njohur i Flamurtarit dhe i Kombëtares, Kreshnik Çipi, etj.

Pasi vizitoi ekspozitën e përgatitur nga fëmijët e vegjël dhe ndoqi programin artistik me këngë, recitime e valle patriotike, Presidenti Duka u shpërndau fëmijëve edhe disa dhurata simbolike, një mesazh domethënës për shoqërinë që tregon se FSHF do të vazhdojë të mbështesë pa kushte fëmijët siç ka bërë edhe së fundmi me projektin madhor Uniforma Ime, duke u ofruar falas të gjithë fëmijëve të Shqipërisë që luajnë futboll uniforma dhe bazë materiale.

Me këtë rast Presidenti Duka uroi të gjithë shqiptarët gëzuar Festën e Flamurit dhe e cilësoi si mjaft të rëndësishme rritjen e fëmijëve të Shqipërisë me ndjenjat patriotike, pasi kjo do t’i ndihmonte edhe për të përfaqësuar edhe më mirë vendin në arenën ndërkombëtare përmes futbollit.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.