Welcome to Vlora

110 vjetori i pavarësisë bën bashkë në Vlorë Ramën, Kurtin, Osmanin dhe Begaj

Ceremonia e ngritjes së flamurit për 110-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë ka bërë bashkë kryeministrat Edi Rama dhe Albin Kurti si dhe presidentët Bajram Begaj dhe Vjosa Osmani.

Ata kanë ecur në krah të njëri tjetrit në ceremoninë shtetërore të organizuar në Vlorë. Të pranishëm janë edhe përfaqësues të tjerë të dy qeverive si dhe kryebashkiaku i Vlorës Dritan Leli.

Një ditë më parë në parlamentin e Shqipërisë u zhvillua seanca e parë e përbashkët e dy kuvendeve të Shqipërisë dhe Kosovës.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.