Welcome to Vlora

Tentuan të fusnin mallra kontrabandë nga Porti i Vlorës, arrestohen 2 persona

Disa mallra me vlerë rreth 8000 euro janë sekuestruar në Portin e Vlorës, pasi dyshohet se ishin mallra kontrabandë.

Policia Kufitare ka kryer kontroll në një mjet lundrues ‘Pilotinë’ (anije e shërbimit detar që përdoret për punime në Port), ku shtetasi R. B. po transportonte mallra nga trageti, me qëllim shmangien e detyrimeve doganore.

Gjatë kontrollit u gjetën dhe u sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, veshje të ndryshme me vlerë rreth 8000 euro, të dyshuara të kontrabanduara, të cilat do t’i merrte shtetasi E. P., me qëllim tregtimin e tyre.

Në përfundim të veprimeve u arrestuan në flagrancë shtetasit: R. B., 64 vjeç, banues në Vlorë, drejtues i mjetit lundrues “Pilotinë”; E. P., 35 vjeç, banues në Vlorë, administratori i një subjekti tregtar.

Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.