Welcome to Vlora

Rritja e çmimeve, bizneset hidhen sot në protestë, ulin qepenat për një orë

Pas paralajmërimit të Shoqatës së Biznesit të Vogël dhe të Mesme dje, sot bizneset do të hidhen në protestë, për shkak të rritjes së çmimeve.

Përfaqësuesit e shoqatave iu bënë thirrje dje bizneseve që të mbyllin për një orë shërbimin dhe të protestojnë në shenjë pakënaqësie.

“Çmim i naftës është abuzive dhe i papërballueshëm. Me 5 nëntor protestë një orë për uljen e qepenave. Çdo biznes në mbarë Tiranën, të ulnin qepenat dhe të printojnë fletë, që të lënë shërbimin nga ora 10:00-11:00. Biznesi i vogël dhe i mesëm është i lidhu drejtpërdrejt me konsumatori”, thanë përfaqësuesit dje.

Ja kërkesat që kërkohen të miratohen:

1-Të hiqet nga paketa fiskale që rit gjobat 2-3 herë.

2-mos kemi rritje të energjisë elektrike që tejkalon fashën 800 në muaj, kjo është pika e që na ndan biznesit me qeverinë shqiptare.

3- të hiqen 50% e taksave për çdo litër karburant.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.