Welcome to Vlora

Berisha: Jugu i Shqipërisë në situatë dramatike, është shpopulluar

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se jugu i Shqipërisë ndodhet në situatë dramatike dhe se është shpopulluar.

Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se rrënimi ekonomik është faktori kryesor i shpopullimit në jug.

“Jugu i Shqipërisë ndodhej në situatën më dramatike. Shpopullimi i jugut është i paimagjinueshëm, sepse rrënimi ekonomik si shkak kryesor i këtij shpopullimi, tejkalon të gjitha përmasat. 

 Një politikë për shpopullimin e kësaj zonë ndiqet nga qeveria”, theksoi ai.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.