Welcome to Vlora

Arrestimi i përdhunuesit serial: Si u zbulua në Vlorë dhe u ekstradua brenda natës për në Greqi

Arrestohet  45-vjeçari që kishte përdhunuar një grua 34-vjeçare në Paleo Faliro dhe tentoi të dhunonte një femër tjetër 24-vjeçare në të njëjtën zonë, bëri të ditur ministri i Mbrojtjes së Qytetarit, Takis Theodorikakos.

“Muaj të mbarë. Pas një hetimi metodik dhe identifikimit të autorit dhe me bashkëpunim të shkëlqyer me organet e sigurisë shqiptare, autori i dyshuar i përdhunimit të gruas në Paleo Faliro është në prangat e policisë greke”, shkruan Takis Theodorikakos në postimin e tij në Tëitter. .

Sipas informacioneve, Takis Theodorikakos ka biseduar tre herë me homologun e tij shqiptar të hënën (31 nëntor 2022), duke kërkuar që të intensifikohen procedurat për gjetjen dhe dorëzimin e 45-vjeçarit tek autoritetet greke.

Sipas të njëjtave informacione, autoritetet shqiptare e kanë identifikuar 45-vjeçarin nga shenja e gishtit të celularit dhe pasi e kanë arrestuar, në orën 2 të mëngjesit të sotëm të martën (1 nëntor) ia kanë dorëzuar efektivëve të ELAS-it.

45-vjeçari, i cili tashmë është transferuar në GADA, pritet të dërgohet në prokurori.

I ashpër dhe i pamëshirshëm

Përdhunuesi 45-vjeçar me tatuazh ishte arratisur në Shqipëri për të shmangur arrestimin në Greqi kur kuptoi se ELAS kishte nisur një gjueti për arrestimin e tij.
Oficerët e policisë së Drejtorisë së Sigurimit të Athinës kishin përvijuar plotësisht profilin e 45-vjeçarit si nga dëshmitë e dy viktimave të tij, ashtu edhe nga kamerat e sigurisë të zonës ku ai operonte natën në fjalë.

Siç thanë të njëjtat burime, bëhet fjalë për një përdhunues të pamëshirshëm dhe të rrezikshëm, i cili gjashtë muaj më parë dyshohet se ka tentuar të abuzojë seksualisht me një grua tjetër.

Elementi që “gozhdoi” 45-vjeçarin ishte ADN-ja që la në makinën e 24-vjeçares, të cilën ai kishte tentuar ta përdhunonte në të njëjtën natë me atë në të cilën ai shpalosi instinktet e tij perverse seksuale. 34-vjeçari.

Sipas informacioneve, 45-vjeçari nuk është me dosje, por dyshohet se ka problem me alkoolin, ndërsa nëna e tij me të cilën jetonte, pasi është i divorcuar dhe baba i dy fëmijëve, rezulton të ketë qenë viktimë e dhunës në familje, pasi autori dyshohet se ka pasur shpërthime dhune ndaj saj.

Image

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.