Welcome to Vlora

Akuzohet për vrasjen e bashkëshortes, vetëdorëzohet në polici 49-vjeçari shqiptar

49-vjeçari shqiptar Avni Meçja është vetëdorëzuar në polici pas disa orësh në kërkim për t’u përballur me akuzat për vrasjen e bashkëshortes së tij rumune Alexandra Elena Mocanu në kryeqytetin e Tirolit Jugor.

Trupi i 35-vjeçares u gjet dje në shtëpinë e saj në Viale Trieste 42. Mediet italiane kanë raportuar se vrasja ka ndodhur që të shtunën.

I dyshuari kryesor është burri i saj Avni Mecja. Ky i fundit i ka telefonuar vëllait të tij të shtunën për t’i thënë se duhej të ikte pasi ishte në kërkim.

“Alexandra portretizohet si një punëtore gjithmonë e disponueshme dhe e pëlqyer”, thanë kolegët e saj.

Shto koment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.