WelcometoVlora

Sot, përkujtojmë 101-vjetorin e ndarjes nga jeta të Heroit i Popullit, Selam Musai

Selam Musai (1860-1920) lindi në fshatin Salari të Tepelenës nga një familje me tradita patriotike. Ishte udhëheqës i kryengritjeve në Vlorë dhe ra heroikisht për çlirimin e saj. Mbasi u rekrutua ushtar, kaloi 5 vjet në...

Flamurtari shpallet kampione, vajzat vlonjate “rrëmbejnë” trofeun për herë të 23-të

Flamurtari është shpallur kampione për edicionin 2020-2021, në basketboll për femra. Vajzat vlonjate kanë bërë paraqitje dinjitoze në pallatin e sportit “Flamurtari”, duke mposhtur 68-60 Partizanin. Në ndeshjen e 3-të...

Miratohet kontrata, Aeroporti i Vlorës do të ndërtohet me koncension

Qeveria shqiptare ka miratuar vendimin që i hap rrugën koncesionit të aeroportit të Vlorës. Sipas vendimit të botuar në Fletoren Zyrtare, projekti për ndërtimin e aeroportit të Vlorës do të zbatohet nga konsorciumi...

Horoskopi i të enjtes/ Shenjat që parashikohen të keni një ditë të ngarkuar emocionale dhe profesionale

Dashi Të lindurit e kësaj shenje do të kuptojnë se është koha e duhur për të rritur nivelin e profesionalizmit. Do të bëni ndryshime edhe në jetën profesionale. Ndodhitë gjatë ditës së nesërme nuk do t’ju lejojnë të...

Horoskopi i të mërkurës/ Kohë shumë emocionuese për ju, mundësi të reja në horizont

Dashi Aftësitë e tua të komunikimit janë aq të forta si kurrë më parë, kështu që gjasat janë që gjërat të arrini t’i përmbushni me sukses. Jini të sinqertë dhe të hapur me bashkëpunëtorët tuaj, sepse vetëm kështu do të...