WelcometoVlora

Horoskopi i të shtunës/ Merrni parasysh rezultatet e zgjedhjeve që bëni, ridimensiononi dashurinë

Dashi

Të lindurit e kësaj shenje mund të bëjnë një lëvizje të rëndësishme ndaj një personi, ku janë fokusuar prej disa kohësh. Megjithatë, sigurohuni sesi ndihet personi në fjalë para se të ndërmerrni ndonjë vendim. Sa i përket çështjeve profesionale, mund ta arrini qëllimin tuaj gjatë një periudhë të shkurtër kohore.

Demi

Ekziston mundësia që disa punë, të cilat i keni anashkaluar disa ditë më parë, t’ju duhet t’i përfundoni patjetër nesër, duke jua vështirësuar ditën. Mund të merrni një telefonatë nga një mik ose një anëtar familje i cili jeton larg, çfarë do t’ju kënaqë pamasë.

Binjakët

Ka gjasa që nesër të bëni plane për të ardhmen si në aspektin professional ashtu edhe në atë personal. Sa i përket aspektit profesional, do të bënit mirë të merrnit këshillën e të afërmve tuaj dhe të jeni të hapur për t’ju ndihmuar. Do të kaloni një pasdite të këndshme nën shoqërinë e partnerit/partneres suaj.

Gaforrja

Një person i veçantë që do të takoni këtë të shtunë do t’ju bëjë të kuptoni potencialin e talentit tuaj të fshehur apo dëshirën për të fituar në këtë botë. Për beqarët e kësaj shenje, do të jetë dita e duhur për t’i fituar zemrës personit që dashuroni.

Luani

Nëse ndiheni të vetmuar, përpiquni të flisni me dikë tek i cili keni besim. Nesër këshillohet të mos e ngisni vetë makinën. Rekomandohet të përdorni transportin publik. Nëse ju duhet dosmosdoshmërisht ta përdornin vetë, nduhet të tregoheni shumë të kiujdesshëm. Në mbrëmje do të bënit mirë të dilnit me miq të ngushtë apo me partnerin/partneren tuaj.

Virgjëresha

Kjo ditë mund të kalojë pa ndonjë ngjarje të veçantë. Bëni kujdes me financat. Nëse keni mundësi të paguani një borxh, mos hezitoni. Përpiquni më shumë të ndihmoni ata persona, që nesër ka gjasa të kenë nevojë për mbështetjen tuaj.

Peshorja

Merrni parasysh rezultatet e zgjedhjeve që mund të bëni, mbi të gjitha nëse bëhet fjalë për marrëdhënien tuaj të dashurisë. Përndryshe do të përfundoni duke shkaktuar dramë të panevojshme në këtë fushë. Nëse do të mund ta menaxhoni këtë, pjesa tjetër e ditës do të jetë e qetë dhe produktive.

Akrepi

Shmangni grupet e mëdha nëse nuk dëshironi të jeni të qendër të vëmendjes. Përndryshe, do të jeni në focus të tyre dhe mund të komentojnë veprimet tuaja. Nëse dëshironi qetësi, punoni në zyrë ose mund ta kaloni kohën duke lexuar në shtëpi.

Shigjetari

Nëse ju duhet të punoni në grup, ka gjasa që disa forca të jashtme t’ju ndalojnë të arrini qëllimin tuaj. Gjithashtu ka gjasa që partneri/partnerja juaj të sëmuret. Megjithatë, këto do të jenë momentale dhe gjithçka do të marrë drejtim pozitiv më pas.

Bricjapi

Mund të dëgjoni nga të afërmit tuaj këtë të shtunë se rruga që keni ndërmarrë nuk është e duhura. Kujtoni që ata duan vetëm që ju të jeni të lumtur dhe se ndonjëherë paratë dhe lumturia nuk mund të vijnë nga i njëjti vend. Merrini në konsideratë këshillat e tyre dhe përpiquni të ecni përpara.

Ujori

Do të jetë dita e duhur për të eksperimentuar në mode e gatim dhe gjithçka parashikohet të shkojë mbarë në këtë drejtim. Shmangni personat që përgjithësisht janë pesimistë dhe mos shpenzoni shumë për të blerë artikuj që nuk i keni të domosdoshme.

Peshqit

Do të keni plot çështje të rëndësishme për të diskutuar nesër. Ftoni miqtë tuaj të gushtë për një takim gjatë ditës. Beqarët e kësaj shenje duhet të tregohen të vëmendshëm dhe të bëjnë kujdes me fjalët ndaj personit që dashurojnë. Ata që janë në një marrëdhënie duhet t’i kushtojnë më shumë kohë personit të zemrës.

Add comment